Často kladené otázky

Často kladené otázky o Nanotechnologiích (FAQ)

Pokud si nevíte rady s použitím nadproduktů, ať už jde třeba o impregnaci textilu nebo dřeva, použití čisticích prostředků, nebo máte jiné dotazy ohledně nanotechnologií. Neváhejte a zeptejte se nás.

Co jsou to nanotechnologie?

Nanotechnologie („nano" v řečtině znamená trpaslík) je moderní technický obor, který se zabývá přesnou a záměrnou manipulací na úrovni atomů, tvorbou a využíváním technologií v měřítku řádově nanometrů (10–9 m), což je přibližně tisícina tloušťky lidského vlasu. Nanotechnologie je soubor různých technologií a postupů, které všechny využívají fyzikálních vlastností prvků při rozměrech v nanometrické škále. Vlastnosti materiálů jsou při těchto rozměrech odlišné od vlastností pozorovaných v mikro a makro světě.

Nanotechnologie z těchto prvků vytváří objekty lépe odolné nejrůznějším okolním vlivům prostředí jako je otěruvzdornost, vodoodpudivost (hydrofóbnost), samočisticí schopnost, vyšší pevnost, antibakteriální vlastnosti atd.

Jak nanotechnologie mění vlastnosti materiálů?

Ošetřením povrchů nanopřípravky se zvyšuje jejich celková kvalita a zlepšují se některé vlastnosti, které neošetřený materiál má. Nanopřípravky pronikají do struktury materiálu a vnáší tam vlastnosti a prvky, které mění a zlepšují některé jeho „slabé stránky" – například schopnost dřeva přijímat vodu se mění nanopřípravky s obsahem nanočástic kysličníku křemičitého.

Jaký je vztah nanotechnologií a ekologie?

Nanotechnologie je čistě přírodní záležitostí a její základ, tedy různé prvky v „nano" velikostech, existuje v přírodě odjakživa. Například nanočástice zlata dělají rubín červeným. Písek ze Sahary, který bývá někdy viditelný jako slabě růžový poprašek když dorazí k nám, tak není větší než právě několik 10-9 nanometrů a v podstatě se tedy jedná od nanočástice. S nanočásticemi se setkáváme denně například jako součást výfukových plynů, brusný odpad (například při každém zabrzdění automobilu) a v mnoha jiných oblastech.

Který nanoprodukt vybrat?

Pokud si nejste jistí s výběrem nejvhodnějšího nanoproduktu, napište na detrakta@email.cz a my Vám rádi poradíme.

27
Duben
2018

AKCE - Doprava zdarma!

Přidáno: 27. 4. 2018 13:00:00 Počet shlédnutí: 1199

AKCE - Doprava zdarma! Máme pro Vás dobrou zprávu. DOPRAVA je ZDARMA

Čtěte více... Komentáře: 0

16
Květen
2018

Klikni zde

Přidáno: 16. 5. 2018 10:45:00 Počet shlédnutí: 847

Klikni zde Snažíme se Váš nákup ulehčit. Naše produkty jsou rozdělené do kategorií, tak aby jste našli přesně to, co hledáte. V levém panelu najdete produkty pro domácnost, automobily, stavby a další. Zde Vám jednoduše a jednotlivě vysvětlíme jaký produkt použít právě při impregnacích Vašeho povrchu.

Čtěte více... Komentáře: 0

21
Listopad
2017

Nové možnosti doručení zásilek

Přidáno: 21. 11. 2017 16:03:55 Počet shlédnutí: 809

Nové možnosti doručení zásilek Nyní si můžete nechat doručit vaše zásilky do Z-pointu.

Čtěte více... Komentáře: 0

31
Leden
2018

Nová rubrika VIDEA

Přidáno: 31. 1. 2018 12:45:00 Počet shlédnutí: 936

Nová rubrika VIDEA Připravili jsme pro Vás novou rubriku Videa. Nyní můžete pohodlně vidět, jak naše přípravky vypadají v akci a kde je můžete použít.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info